Haber

BAE ve Almanya ikili iş birliğini güçlendirmek için bir araya geldi

DUBAİ, 15 Ağustos (Xinhua) — Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Pir Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ve Alman mevkidaşı Annalena Baerbock, ekonomi, ticaret ve yenilenebilir enerji de dahil olmak üzere tüm alanlarda ikili işbirliğini güçlendirme potansiyelini görüştüler.

BAE resmi haber ajansı WAM’ın haberine göre, iki yetkili Pazartesi günü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi, çevre koruma ve iklim eylemi alanlarında iş birliği yaparken BAE, Birleşmiş Taraflar Konferansı’nın 28. oturumuna katılacak. Kasım ayı sonunda Dubai’de başlaması planlanan İklim Değişikliğine İlişkin Uluslar Çerçeve Sözleşmesi. Ayrıca ev sahipliği hazırlıklarını da gözden geçirdi.

Habere göre taraflar, BAE’nin iklim değişikliğinin etkileriyle mücadeleye yönelik uluslararası çabaları artırmadaki rolünü de ele aldı.

Haberde, iki yetkilinin ortak çıkarlarına giren bölgesel ve uluslararası sorunlar hakkında da görüş alışverişinde bulunduğu kaydedildi.

Rapora göre Al Nahyan, BAE ile Almanya arasındaki yakın bağların altını çizdi ve her iki ülkenin de kapsamlı stratejik ortaklıklarını güçlendirmek için fırsatları değerlendirmeye istekli olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu