Ekonomi

Binance, müşteri varlıklarının iddia edilen kullanımına tepki gösteriyor

Investing.com – Kripto piyasasındaki en büyük borsa Binance, Forbes tarafından sunulan istikrarlı kripto varlıklarını desteklemek için 1,8 milyar dolarlık müşterinin transfer edildiği iddiasına sert tepki gösterdi.

Forbes tarafından yayınlanan haberde Binance’in herhangi bir açıklama yapmadan varlıkları kullandığı ileri sürüldü. Haberde Ağustos’tan Aralık’a kadar olan Blockchain verileri kanıt olarak gösterildi.

Konuyla ilgili The Block’a konuşan bir Binance sözcüsü, bildirilen Blockchain verilerinin dahili cüzdan transferleri olduğunu söyledi. Ayrıca Binance’te sabit kripto varlık teminatı yönetim süreçlerinin her zaman mükemmel olmadığı belirtilirken, kullanıcı teminatlarının hiçbir zaman riske atılmadığının altı çizildi.

Forbes, müşteri fonlarındaki 1,8 milyar doların tamamının Blockchain verilerine dayalı olarak kullanıldığını iddia ediyor ABD Doları Paraları (USDC) varlıkları. Habere göre müşterilerle ilgili olduğu söylenen fonların 1.1 milyar doları, Don Wilson’ın Chicago merkezli şirketi DRW’nin kripto ticaret kolu olan Cumberland’a devredildi. Bu transfer için Binance’in USDC’leri BUSDdönüştürmek için yapılmış olabileceği vurgulanmıştır.

Kalan 700.000 $’lık fon, Sam Bankman-Fried’in iflas etmiş risk sermayesi şirketi tarafından finanse ediliyor. Alameda AraştırmasıAmber Group ve Tron’un kurucusu Justin Sun tarafından alınmış olabileceği vurgulandı.

Binance’in baş strateji sorumlusu Patrick Hillman da bahisle ilgili açıklama yaparken dahili cüzdanların ortasında para taşımanın sorun olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Hillman bir belirsizlik olmadığını söylerken, bunun şirket tarafından yaygın olarak kullanılan bir yöntem olduğunu ve transferlerin cüzdan ve defter kayıtlarının mevcut olduğunu belirtti.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu