Haber

Danimarka’da Katar’ın Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırısını kınama

Dışişleri BakanlığıTürkiye’den yapılan yazılı açıklamada, Danimarka’da Kuran-ı Kerim’in yakılmasının bir provokasyon olduğu ve özellikle ramazan ayında 2 milyarı aşkın Müslüman’ın duygularını provoke etmeyi amaçladığı belirtildi.

Katar’ın menfur eylemi şiddetle kınadığına dikkat çekilen açıklamada, Danimarka hükümetine dini nefret işleyenlere karşı harekete geçmesi çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, “İfade özgürlüğü bahanesiyle Kuran’a yönelik ihlallerin tekrarına izin verilmesi kin ve şiddeti körükler ve barış içinde bir arada yaşama değerlerini tehdit eder” uyarısında bulunuldu.

Danimarka’da Kuran’a ve Türk bayrağına saldırı

Danimarka’da dün öğleden sonra Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim saldırısı düzenlendi.

Danimarka’da Patrioterne Gar Live (Patriots Live) adlı marjinal grubun 5 üyesinin düzenlediği provokasyon, grubun Facebook hesabından canlı yayınlandı.

Provokatörler İslam’a hakaret eden sloganlar attılar ve Türk bayrağına korkunç bir saldırı düzenlediler.

Provokasyon sırasında herhangi bir şiddet olayı yaşanmazken, Danimarka yetkililerinin Kopenhag’daki Türkiye Büyükelçiliği’ni önceden bilgilendirdiği ve gerekli güvenlik önlemlerini aldığı belirtildi.

Danimarka’da 24 Mart’ta Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde yine Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı saldırısı düzenlendi.

kucukcekmeceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu