Haber

Depremzedelerin hayalleri Akşehir Spor’da devam edecek

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremde evleri hasar gören 16 yaşındaki futbolcu Ömer Emin Yıldırım, Sporkulübe transfer.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin yaraları sarmaya devam ediyor. Kahramanmaraş’ta büyük faciaya yakalanan ve evleri yıkılan 16 yaşındaki futbolcu Ömer Emin, ailesiyle birlikte Konya’nın Akşehir ilçesine yerleşti. Yaşanan depremler nedeniyle yarım kalan futbol hayalini sürdürmek isteyen Ömer Emin Yıldırım, bir arkadaşı vasıtasıyla Akşehir Spor’a transfer olarak hayallerine devam etme fırsatı buldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akşehir Spor Alt Yapı Teknik Direktörü Anıl Ulu, “Genç kardeşimiz bir arkadaşı vasıtasıyla benimle iletişime geçerek durumunu anlattı. 1920 Maraşspor, Kahramanmaraş Gençspor ve son olarak da forma giyen yetenekli kardeşimizin hayallerini devam ettirmek için. Kahramanmaraş’ta A.Ş. Vefa Kulübü alt yapı takımlarından Akşehir Spor kulübümüze katıldık.Transferi gerçekleştirdik. Kısa sürede arkadaşlarıyla barıştı. Bu süreçte bizlere yardımcı olan AS Vefa Club yöneticilerine ve antrenörlerine teşekkür ederiz.”

Futbolcu Ömer Emin Yıldırım da, “Depremde evimiz hasar gördüğü için babamın bir arkadaşı vasıtasıyla Akşehir’e geldik. Burada akrabamız ve tanıdığımız kimse yoktu. Orada çadırda kalıyorduk ve 13 gün buraya geldik. depremden sonra hastalıklar artıp durum zorlaşınca böyle bir karar aldık deprem gece tüm takımımız U17 hayaliyle yattı lig 2 hafta sonra başlayacaktı ama liglerimiz için hayallerimiz kaldı depremden dolayı yarım kaldı ama bu hayallerimin peşinden gitmeme engel olmadı akşehire gelince okula yerleştim okuldaki arkadaşlarım sayesinde akşehir sporla tanıştım anıl ulu hocam haklı ,hayallerim için mücadele etti.Öncelikle kendisine ve grup arkadaşlarıma beni aralarına kabul ettikleri için teşekkür ederim.Ancak ehliyetimi alırken bir sorun çıktı.Yaklaşık 3 hafta süren yoğun bir çalışmanın ardından arkadaşlarımı eğittik. devir süresinin son gününde ruhsat Anıl hocama teşekkürler. Eski takımım AS Vefa Club’a minnettarım Akşehir ‘in insanları çok cana yakın. İlk günden itibaren beni okulda yalnız bırakmayan arkadaşlarıma ve öğretmenlerime de ayrıca teşekkür ederim. Kısacası tüm Akşehir’e teşekkür ediyorum.” – KONYA

habersiverek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu