Haber

Dünya yıldızı İlkay hiç olmadığı kadar Süper Lig’e yakın! Açıklamalarını duyan taraftarlar ateşi yaktı

İngiliz devi Manchester City’de kaptanlık yapan İlkay Gündoğan, Alman basınından Kicker’e röportaj verdi. 32 yaşındaki futbolcu ekipteki geleceği hakkında çarpıcı iletiler verdi. City’nin yeni mukavele teklif etmediği futbolcunun açıklamalarından sonra Galatasaraylı taraftarlar ortaya girdi.

“HEDEFİM BURADA KALMAK”

2024 yılında da üst seviye futbol oynayabileceğini tabir eden İlkay, “Bana burada ihtiyaç olduğunu hissedersem elbette kalmak isterim. Henüz bir acelem yok. 2023 yazı hala çok uzak görünüyor. Şimdilik bu konuyu çok düşünmüyorum” dedi.

“HOCANIN AKIBETİ ÖNEMLİ”

Takım tercihlerinde çalışacağı hocanın değerli bir öge olduğunu belirten yıldız futbolcu, “Pep’in bile kalıp kalmayacağı garanti değil. Gideceğim takımlardaki hocaların kim olduğu benim için çok önemli. Tercihimi hep böyle yaptım” tabirlerini kullandı.

“EZELİ RAKİBE GİTMEM”

Liverpool’dan teklif gelmesi halinde kabul etmeyeceğini kesin bir dille ifade eden İlkay, “Söz konusu bile olamaz. En büyük rakibimize gitmem. Klopp’u çok severim fakat ben City’nin kaptanıyım” dedi.

TARAFTARLAR HAREKETE GEÇTİ

Pek çok kez Galatasaray taraftarı olduğunu açıklayan ve sosyal medyadan maç günleri dahi paylaşım yapan İlkay için taraftarlar devreye girdi. Sarı-Kırmızılı taraftarlar sosyal medyadan İlkay’ın transfer edilmesi için idareye davet yaptı. Taraftarlar, Barcelona’nın da gündemine giren İlkay’a da Galatasaray’dan yana tercihini kullanması için bildiri yolladı.

İşte toplumsal medyadaki taraftar bildirileri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu