Haber

Soylu’dan ‘hükümet istifa etsin’ diyerek tribünlere tehdit: Saatlerimizi kesmesinler, isterlerse kolayca bölüşelim…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ardından önce Fenerbahçe, ardından Beşiktaş tribünlerinde atılan “Hükümet istifa” sloganlarına hükümetten ilk tepkiyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gösterdi.

Soylu, gece yarısı Hatay’daki Afet Uyum Merkezi’nde açıklama yaptı. Deprem bölgesindeki çalışmalarını anlatan Soylu, “Neye ihtiyacın var abi, şu ana kadar neye ihtiyacın var?” Kapı soran herkese açık. söz konusu.

‘DEPREM SORUNUNDA GÖMÜLDÜĞÜMÜZE İNANANLAR…’

Süleyman Soylu, “Ama spor sahalarını siyaset arenasına çevirmek isteyenler devletin, milletin ve sivil toplum kuruluşlarının emeğine kulak versinler” diyen Süleyman Soylu, şöyle devam ediyor: “İnsanlar burada yeni bir hayat kurmaya çalışıyor. ‘Buradan bir karmaşıklık, bir şey yaratabilir miyiz?’ diyenler olabilir. Bu deprem meselesine gömüldük diyenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağız sanmasınlar.

‘HODRİ MEYDANI’

Biz burada insani bir mesele ile uğraşıyoruz ve bu meseleye kendimizi gömdük, devam ediyoruz. Dolayısıyla böyle üç beş meseleyi koordine etmeye, mühendislik yapmaya çalışan adamlara Türkiye’nin geleceğini karartma hakkı verilmiyor. Ama işimizi aksatmamalılar. Zamanımızı da bölüyoruz. Ama bölerlerse bu milletin içinde bulunduğu süreçte bu millete haksızlık etmiş olurlar. Ama vardiyamızı bölmek isterlerse bunu rahatlıkla yapabiliriz. Hodri meydanı. Türkiye’nin güvenliği konusunda kimse bilek güreşi yapmasın. Bu benim tavsiyem. Mühendislik düşünenlere tavsiyem budur, kimse girmesin. Marjinal bir kafa ve zekaya sahip bu millet bu süreci zehirlemeye çalışmamalıdır.” (HABER MERKEZİ)

tekman-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu